JP 1st Class - шаблон joomla Joomla

Piankowanie



Pianka poliuretanowa bez względu na warunki atmosferyczne, efektywnie izoluje ciepło, idealnie przyczepiając się do podłoża, dostosowując się do rozmaitych kształtów powierzchni (blacha trapezowa, falista itd.) oraz wypełniając wszystkie luki i niedostępne miejsca. Można ją stosować w temperaturach od –60°C do +100–130°C. Przez krótki czas będzie odporna na działanie temperatury do nawet +250°C. Możliwość jej rozprowadzania to do kilkuset metrów kwadratowych gotowej powierzchni przy użyciu agregatu dozującego i zapewnienia przy tym wszelkich form bezpieczeństwa, co pozwala na jej zastosowanie na prawie wszystkich materiałach budowlanych (drewno, styropian, stal, papa, blacha ocynkowana czy płyty drewnopodobne), a także zarazem w nowym jak i starym budownictwie.

Natrysk pianki odbywa się bezpośrednio u klienta, a w razie potrzeby materiał ten jest bardzo łatwy w obróbce. Proces opiera się na powstawaniu jednolitej powłoki izolacyjnej, w której główną zaletą jest niewystępowanie łączeń i przerw, przez co doskonale spełnia swoją funkcję termoizolatora, a także zabezpiecza akustycznie.

Pianka poliuretanowa jest odporna na działanie grzybów i pleśni, gryzoni, mimo upływu czasu nie zmienia swoich parametrów mechaniczno - izolacyjnych, a ponadto nie wchłania oraz nie gromadzi wilgoci z powietrza. Tworzywo wzmacnia konstrukcje obiektu, nie ulega procesowi nicowania ani osuwania. Pianki poliuretanowe są materiałem zdrowym, ponieważ przez posiadane atesty oraz formaldehydy są bezpieczne dla alergików i astmatyków. Dodatkowo kolejnymi zaletami pianki jest jej bezwonność oraz brak pylności. Już po 24h od procesu natrysku - który w zależności od wielkości obiektu może trwać zaledwie jeden dzień - materiał ten jest suchy i gotowy.

To przede wszystkim inwestycja na wiele lat, wiec warto się zastanowić i podjąć właściwą decyzje.

Nasza firma dysponuje dwoma rodzajami pianki ze względu na ich właściwości, które idealnie dostosowują się do odpowiednich dla nich powierzchni - pianką otwartokomórkową i zamkniętokomórkową.

Pianka otwartokomórkowa:
  • Używana jest głównie w budownictwie mieszkaniowym do izolacji poddasza, ścian, podłóg, a także kontenerów mieszkalnych.
  • Posiada właściwości akustyczne.
  • Jej objętość sprawia, że doskonale wypełnia każdą szczelinę, unikając w ten sposób cofania się ciepła oraz eliminując mostki termiczne.


Pianka zamkniętokomórkowa:
  • Ten rodzaj pianki poprzez większą gęstość ma swoje zastosowanie głównie w przemyśle budowlanym przy pokryciach dachowych wewnętrznych i zewnętrznych, naprawach dachów wykonanych z papy, izolacji ferm, hal, zbiorników, podłóg, poddaszy, fundamentów, strychów oraz elewacji.
  • Warstwa pianki poliuretanowej jest złożona z zamkniętych komórek przez co nie wchłania wilgoci.
  • Nie występuje także niebezpieczne dla zdrowia zjawisko pylenia materiału.
  • Posiadany przez piankę poliuretanową Atest Higieniczny dopuszcza ją do zastosowania w przemyśle spożywczym, co dowodzi o jej bezpieczeństwu dla środowiska oraz braku toksyn.